KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 17004549
nr 1700 4549
Björn Hinders
(1928-2000), Sverige
Signerad, blandteknik, daterad - 66, figur, bladets mått: 31x22 cm, yttermått inklusive ram: 45x31 cm
Björn Hinders, signaturen Hin, svensk illustratör och författare, född 1928, död 2000.
Utrop:
600 kr
måndag 12 maj 2025
kl 19:41:35
Björn Hinders
Läs mer om Björn Hinders